Brak zarostu na twarzy u 20-latka

Witam, mam 20 lat i prawie nie mam zarostu na twarzy (tylko pojedyncze włoski pod ustami). Pod pachami też mam słabe owłosienie, a na brzuchy i klacie mam brak owłosienia. Co mi może być i do jakiego lekarza mam się skierować ?

Witam Pana,

W Pana przypadku możemy mieć do czynienia z hipogonadyzmem, ale najpierw trzeba by było Pana zbadać oraz zebrać dokładny wywiad chorobowy. Po ustaleniu przyczyny i potwierdzeniu niedoboru hormonów, należałoby rozpocząć substytucję hormonalną, po której m.in. pojawiłoby się odpowiednie owłosienie, itd. Powinien się Pan udać na konsultację do endokrynologa, który zleci niezbędne badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz