Czy brak zarostu w moim wieku może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych?

Mam 18 lat i nie mam zarostu, jedynie małe białe włoski, czy to normalne i za jakiś czas one przekształcą się w zarost czy wręcz przeciwnie i jest to sygnał o nieprawidłowym funkcjonowaniumocih hormonów ?

Lek. Paweł Szadkowski

Zarost na twarzy jest cechą bardzo indywidualną i może pojawić się w późniejszym wieku. Jeśli jednak nie występuje u pana owłosienie łonowe (pod pachami i w okolicy łonowej) może to świadczyć o zaburzeniach endokrynologicznych i wskazana jest konsultacja u specjalisty.