Brązowa plamka na skórze ramienia i brzucha u 3-miesięcznego dziecka

witam , mój synek , który skończył niedawno 3 miesiące ma na ramieniu plamkę koloru brązowego , bardzo jasną , po jakimś czasie zauważyłam , że na jego brzuszku również jest plama ale znacznie większa i bardzo jasna , co to takiego ? czy mam powód do zmartwienia ? czy powinnam iść do neurologa lub dermatologa ? Dodam , że u mnie w rodzinie nikt nie miał i nie ma takich plam , jedynie mój brat i tato posiadają taką plamke ale tylko jedną jedyną na całym ciele

Milena Lubowicz

Najprawdopodobniej są to plamy o typie kawy z mlekiem, cafe au lait. Jeżeli dziecko posiada 2 jest to absolutna normą, natomiast gdyby pojawiło się ich więcej proszę skonsultować się z pediatrą.
Pozdrawiam