Brązowy śluz po intensywnym seksie

moje pytanie brzmi 17,18,19,20 bardzo intensywnie kochałam sie z mezem on konczył we mnie. 20.09 dostałam okres normalny ale bardzo martwi mnie to ze dzis jest 5.10 a ja zauwazyłam brazowy śluz . czy to moze byc ciaza? dodam jeszcze ze byłam 26 wrzesnia na kotroliu ginekologa i wszystko jest oki nie ma nadzerki

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciążę raczej można wykluczyć w Pani przypadku ( jeżeli jednak nie jest Pani pewna czy to było krwawienie miesiączkowe to proponuje wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku). Brązowy śluz w drugiej części cyklu może wskazywać na niedomogę lutealną, czyli niewydolność ciałka żółtego. Jeżeli zdarzyło się to u Pani po raz pierwszy to może być to jednorazowy epizod, związany z hormonalnym zachwianiem. Plamienie takie może być też spowodowane przez polip szyjki macicy, mięśniaki macicy lub endometriozę. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, proszę udać się ponownie do ginekologa. Pozdrawiam