Brzuch. Jak sie go pozbyć?

Witam. Mam 13 lat, wzrost 175 cm i 90 kg, chciałbym się zapytać, jak mam zgubić brzuch? Co 3 dni gramy z kolegami w kosza, a jest to bardzo męczący sport. Zacząłem ćwiczyć tak zwane W6. Przedtem nie stosowałem żadnych diet. Proszę o pomoc!
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w odniesieniu do siatek centylowych BMI wskazuje na znaczną nadwagę. Powinieneś zwrócić się do dietetyka, który pomoże Ci ustalić co robisz źle i wprowadzić zmiany w Twoim odzywaniu i stylu życia. W tak młodym wieku nie powinieneś nadmiernie ograniczać podaży kalorii ze względu na ryzyko zaburzeń w rozwoju i wzroście. Zanim wybierzesz się do specjalisty, możesz już od teraz zmienić swoje nawyki na zdrowe. Pomoże Ci w tym lektura artykułów poświęconych zdrowemu odżywieniu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo możesz zacząć wykonywać inne ćwiczenia na mięśnie brzucha np.:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Zajrzyj też na stronę poświęconą ćwiczeniom fizycznym www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.