Carcinoma placoepith, akeratodes G2 po usunięciu piersi

P.Dr. Błagam o pomoc!dot.mojej mamusi.Jesteśmy z P-ń, w strasznym szpitalu, gdzie nikt nie chce nam nic powiedziec, wsadzili mamie rurkę wycieli wycinek guza i wysłali do domu. Po wyniki kazali przyjechac jak beda(a miało byc w trybie pilnym), odebralizmy wyniki: Carcinoma placoepith. akeratodes G2. Mama2lata temu miała usunięta piers, stopieńI raka. Czy to jest przerzut? Czy musze mame wysyłac do tego szpitala gdzie leżała? Gdzie szukać pomocy na wypisie było jedno zdanie o raku po łacinie.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
przede wszystkim- wyniki biopsji nie są dostępne od razu- nawet w trybie pilnym trwa to kilka dni. Nie pisze Pani, skąd został pobrany wycinek- wynik oznacza rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący, raczej nie jest to przerzut. Proszę się zgłosić do lekarza prowadzącego po zlecenia (które powinny być na wypisie) lub najbliższego ośrodka onkologicznego.