Cewka moczowa na przedniej ścianie pochwy

Mam 20 lat, niedawno odkryłam, że moja cewka moczowa jest na przedniej ścianie pochwy. Wcześniej myślałam, że jest ona pod łechtaczką, ale tam jest tylko fałdka skóry, a mocz uchodzi z cewki ukrytej na wejściu do pochwy. Dowiedziałam się, że jest to spodziectwo żeńskie, ale niewiele jest informacji o tej anomalii. Chciałabym się dowiedzieć, jakie to niesie skutki np. w czasie porodu itp. Nie mam przerostu łechtaczki, wejście pochwy mam faktycznie zwężone (każdorazowy ból na początku stosunku )

Aleksander Ropielewski

Może się to wiązać ze zwiększony ryzykiem zakażeń ukłądu moczowego oraz bardziej traumatycznego porodu siłami natury. Zależy to od stopnia spodziectwa.