Chrypka po infekcji leczonej antybiotykiem u dziecka

co powinnam zrobić? synkowi 2,5 latkowi po infekcji leczonej antybiotykiem została OGROMNA chrypka(trwa już 8 tygodni). teraz ma ponowną infekcję górnych dróg oddechowych, którą mój pediatra najchętniej leczyłby kolejnym antybiotykiem.:(synek ma duży katar i kaszel trwający już tydzień, który teraz sie nasilił i występuje również w nocy zaraz po uśnięciu.osłuchowo jest jeszcze "czysty" ale słychać delikatne furczenie. jeszcze nie podałam mu tego augmentinu es bo nie wystąpiła mu gorączka. dziek

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się z dzieckiem do laryngologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez badania laryngoskopem i przeprowadzenia badania przedmiotowego. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do zaproponowanej przez lekarza diagnozy i sposobu leczenia proszę spróbować u innego specjalisty i przedstawić mu swoje wątpliwości.