Ciągłe kłamanie a wizyta u specjalisty

Jak można zwalczyć ciągłe kłamanie? wiem że to jakas choroba lecz nie wiem do jakiego specjalisty sie zgłosić? też nie wiem co robić teraz, bo zanim sie dostane do lekarza, to troche minie...

Witam,
To jest tak,że "wewnętrzny krytyk"jest czasami umiejscawiany w innych osobach,od których spodziewasz się wtedy takiej oceny,jaką masz sama w sobie,a więc negacji.Aby ją ominąc trzeba kłamać,bo inaczej spodziwwamy si ę kary.Największy kłopot jest w tym,że możesz dobierać sobie w otoczeniu ludzi podobnych do krytyka i powielać wówczas zachowania,o których piszesz.Dlatego najlepiej podjąc współpracę z psychologiem i spróbować zmienić schemat myślowy,poszerzyć świadomość postrzegania Cię przez otoczenie i reagowania na Twoją prawdę .Są ku temu specjalne techniki,więc zachęcam.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Myślę, że najlepiej jak uda się Pani do lekarza psychiatry, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego. Lekarz oceni/zdiagnozuje Pani trudności i być może zaproponuje odpowiednie leczenie bądź skieruje Panią do innego specjalisty.