Co mam zrobić z tym silnym bólem zęba?

Jakiś czas temu byłam u dentysty na leczeniu 6. Niedawno część zęba odłamała się wiec ponownie wybralam sie do lekarza, ten założył opatrunek na zranione dziąsło i kazal wrocic za 2 tygodnie. W miedzy czasie zaczęłam odczuwać silny ból w okolicy zęba całej szczęki a potem ucha i głowy, zadzwonilam do dentysty z prośbą o konsultacje , zasugerowałam aby wykonal zdj i sprawdził czy leczenie nie kwalifikuje sie do leczenia kanałowego. w odpowiedzi usłyszałam ze ten ból to ból dziąsła i nic sie nie dzieje z zębem. Co mam zrobić? ból nasila sie głównie wieczorami i w nocy

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

silny ból okolic zęba jest wsakzaniem do ponownej konsultacji stomatologicznej. Jeśli niemożliwa jest wizyta u specjalisty, który założył opatrunek, wówczas może Pani udać się do innego gabinetu bądź na pogotowie stomatologiczne.

Opis objawów, które Pani przedstawiła może świadczyć o zapaleniu miazgi: uporczywy ból, który nasila sie nocą, promieniujący do ucha oraz wywołujący migrenę. Dlatego tak ważne, by nie lekceważ dolegliwości.

Jednocześnie zachecamy do zpoznania się z treściami na naszym serwsie:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zebow-co-moze-oznaczac

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-dziasel-przyczyny-objawy-leczenie-i-zapobieganie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.