Co mam zrobić, żeby mnie polubili?

Witam. Staram się rozmawiać z moimi rówieśnikami z klasy, jednak oni mnie lekceważą. Czuję się przy nich jak jakaś ściana. Nie mogę sobie dać rady. Śmieją się ze mnie. Czasami kolega prosi mnie, żebym zanim poszedł i zaprowadzi mnie do swojej dziewczyny i mnie przed nią ośmiesza, że ją kocham i takie tam. Postanowiłem się uczyć, że ich zatka. Wyszło mi, bo zdobywam 4 i 5 lecz oni jeszcze bardziej. Nie rozumiem. Chcę się zabić, pomóżcie proszę. Co mam zrobić, żeby mnie polubili?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Najlepszym sposobem na głupotę jest ignorancja. Twoi koledzy wiedzą jaka reagujesz na ich zaczepki, jak bardzo Cię to denerwuje i w ten sposób jeszcze bardziej zachęcasz ich do działania. Pokaż im, że jesteś obojętny na takie zachowania, śmiej się razem z nimi, a zobaczysz jak szybko dadzą sobie spokój z takimi zachowaniami.

Pamiętaj, że samoocenę budujemy w oparciu o własne przekonania, a nie pod wpływem tego co myślą o nas inni. Poza tym na pewno masz znajomych, którzy preferują dojrzalsze zachowania. Postaraj się spędzać z nimi więcej czasu.

Na pewno śmierć nie jest rowiązaniem tej sytuacji, bo w ten sposób problemu nie rozwiążesz. O swoich problemach proponuję, abys porozmawiał z rodzicami - niech oni będą wsparciem dla Ciebie i wiedzą jak to przeżywasz.

Pozdrawiam