Co mam zrobiść, aby schudnąć po ciąży?

Witam. Mam21 lat. Przed zajściem w ciążę ważyłam 51 kg pod, koniec ciąży 84 kg. Minął rok od porodu, a ja nie mogę schudnąć?Ważę 68kg. Stosowałam głodowki, herbatki przeczyszczające, a moja waga ani drgnie.Moje śniadanie jest o godz 14. Jadam ważywa, owoc,e nabia,ł staram się nie jadać po 18, chociaż wieczorami mam wilcze napady głodu.
ponad rok temu

Witam!

Wieczorami ma Pani napady głodu, ponieważ do godziny 14 chodzi Pani głodna - w taki sposób na pewno nie da się schudnąć. Proszę jeść 5 posiłków dziennie - w tym śniadanie do pół godziny po obudzeniu. Każdy kolejny posiłek powinien być w odstępie 3 godzin. Taki sposób odżywiania zapobiega napadom głodu, nie powoduje hipoglikemii - wahań poziomu cukru we krwi, wbrew pozorom pozwala zjeść mniej i pobudza przemianę materii. Ostatni posiłek powinien być na minimum 3 godziny przed snem, co niekoniecznie oznacza godzinę 18-stą.

Na początek niech Pani je to, co lubi. Z diety proszę wykluczyć: słodycze, słone przekąski - chipsy, paluszki słone, krakersy, orzeszki, słodzone napoje gazowane, tłuste mięsa oraz wędliny - wieprzowe, sery żółte, brie i camambert (zawierają ok. 40% tłuszczu).

Później, gdy się Pani przyzwyczai, można zacząć wprowadzać produkty niskokaloryczne - jogurty naturalne 0%, kefiry 0%, sery twarogowe chude, więcej warzyw, owoce w ilości 150 g dziennie, mięso i wędliny drobiowe. Pieczywo jasne proszę zamienić na razowe lub chrupkie.

Niech Pani pamięta, że stałe pory posiłków i codzienna aktywność fizyczna to podstawa diety - bez nich się nie schudnie.