Jak mam skutecznie schudnąć do wakacji?

W minione wakacje ważyłam 65 kg. Wg. mnie to było i tak dużo, ale nie aż tak, jak jest teraz... Pod koniec wakacji przyszło mi 5 kg, a potem następne 5... i teraz ważę niecałe 78... Chcę schudnąć przynajmniej 13 kg do tych wakacji, a jakbym dała radę, to jeszcze więcej... Tylko że jakoś nie potrafię się za to zabrać. Rano na śniadanie jem bułkę z masłem i serem i piję herbatę, potem to samo na drugie śniadanie prócz herbaty. Obiad mam ok. godziny 16 i to zawsze jakaś zupa (często rosół lub pomidorowa z makaronem) a potem drugie danie (ziemniaki i kotlet lub gołąbki, rzadziej zapiekanka lub kluski)... a kolację jem rzadko, a jak już to albo płatki z mlekiem lub herbatę. Prócz to piję 5 szklanek wody dziennie. Zawsze w dzień przechodzę minimum 2 km, robię brzuszki rano, minimum 30, czasem dam radę nawet 90. Ale mam astmę, i nie lubię sportów, chyba że łyżwy, gdzie planuję jeździć 2-3 razy w tygodniu, bo najbliżej łyżwy są w miejscowości ok. 30 km stąd. Sama nie pojadę, a rodzicom rzadko się chce. Co mam robić i jeść, żebym nie czuła się głodna, i żeby udało mi się schudnąć ?
ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego trudno mi określić czy masz nadwagę lub otyłość. Jeśli chcesz stracić zbędne kilogramy powinnaś porozmawiać z rodzicami o wizycie u dietetyka, który po wykonaniu wywiadu żywieniowego ułoży dla Ciebie odpowiedni plan odchudzania. Myślę, że Twoim błędem może być spożywanie produktów mało wartościowych pod względem składników odżywczych, ale wysokokalorycznych.

Na śniadanie zamiast bułki białej wybieraj grahamkę lub chleb razowy (pełnoziarniste pieczywo) z serem białym półtłustym, a nie żółtym czy topionym, które są bardzo tłuste. Do każdego posiłku dodawaj warzywa. Pamiętaj też o piciu co najmniej 2 l wody niesmakowej dziennie. Na obiady poproś mamę, aby robiła potrawy pieczone lub gotowane, a nie smażone. Dodatkowo zupy powinny być gotowane na wywarze warzywnym, a nie mięsnym i doprawiane jogurtem, a nie śmietaną i/lub mąką. Tutaj też pamiętaj o warzywach i kaszy czy dzikim ryżu.

Na podwieczorki i drugie śniadanie możesz jeść owoce lub/i orzechy. Kolacje powinny być lekkie na ciepło lub zimno. Wybieraj chude mięso i chude wędliny oraz chudy lub półtłusty nabiał. Więcej informacji znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Możesz wykonywać ćwiczenia w domu oraz chodzić tak jak dotychczas. Na naszej stronie znajdziesz ciekawe ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.