Co może oznaczać ból barku?

Witam, dosłownie w ciągu paru godzin w lewym barku pojawił mi się ból nie do zniesienia. Nie wiem, ja się ułożyć, żeby nie bolało, mie mówiąc o jakichś większych ruchach ręką. Trudno nawet zdjąć koszulkę. Jestem perkusistą z wieloletnim doświadczeniem i rzadko kiedy doprowadzam się do urazów wynikających z przeciążeń i są to zazwyczaj nadgarstki. Dziś grałem niewiele, ale dość mocno. Po drugie, sprawdzałem klimatyzację po serwisie auta i być może mnie przewiało... sam już nie wiem. Jak uśmierzyć ból, nim pójdę do lekarza? W ciągu ostatnich dni nie miałem żadnych urazów, ani zbyt dużo grania na instrumencie, więc to bym wykluczył zupełnie jako przyczynę.... Z góry dziękuje.

Lek. Michał Lenard

Może Pan zastosować dowolny żel przeciwbólowy i przeciwzapalny w celu zmniejszenia bólu. Jest to jednak tylko działanie doraźne. Poza tym warto odwiedzić lekarza. Pozdrawiam!