Co może oznaczać taka rana na skórze?

Witam, wczoraj wieczorem pojechałem komunikacją miejska do centrum i siedziałem na ławkach, schodkach w okolicach dworca i piłem sobie colę(byłem trzeźwy). Po powrocie po ok 2 godzinach zaobserwowałem kropkę zaschnietej krwi na ręce. Przemyłem ja i zdezynfekowałem. Rana z wygladu przypomina kropke po ukłuciu igła(nie ma zadrapań, nie swędzi, nie boli)Nie poczułem żeby ktoś mnie ukuł igła tego wieczoru lecz nie potrafię znaleźć innego możliwego pochodzenia owej rany. Co powinienem zrobić?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przez Pana przypadku musiało dojść do zadrapania naskórka. Należy pamiętać, że jeżeli doszło do tego w miejscu publicznym, to istnieje minimalne ryzyko wdania się zakażenia drobnoustrojowego. Szanse na to są niewielkie, ponieważ przemył i zdezynfekował Pan ranę, a wszelkie wirusy również nie utrzymują się poza organizmem przez długi czas.

Raczej nie ma powodów do zbytniego niepokoju. Dla pewności zawsze można się udać do lekarza i wykonać zaproponowane przez niego badania, jednak jeśli nie występują u Pana żadne objawy, to można spać spokojnie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zarazic-sie-hiv-jesli-skaleczonym-palcem-dotknelam-klamki-w-laboratorium-mikrobiologicznym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.