Co może oznaczać wynik badania przy silnych dusznościach?

Proszę o pomoc w interpretacji badania mojej mamy . Pień płucny i tętnice płucne prawidłowej szerokości bez cech nadciśnienia płucnego . Szerokość tętnic platowych i segmentowa prawidłowa.Cech zanurzone perfuzji nie uwidoczniono. Wypełnienie tętnic płucnych do obwodu prawidłowe ,bez cech zatorowości centralnej i obwodowej .Nie uwidoczniono anomalii naczyniowych pod postacią przetok naczyniowych oraz tętniaków ukladu tętniczo-żylnego miąższu płucnego . Obszary skąpej konsolidacji włóknistej w segmencie 10 prawym . Mierne roztrzenie oskrzeli obu płuc . Poza tym miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zageszczen miąższowych. Jamy opłucnowe wolne bez cech płynu. Struktury kostne klatki piersiowej prawidłowe. Bardzo proszę o pomoc . Mama ma bardzo duże duszności. Dziękuję

Nie interpretujemy wyników badań z poziomu portalu, robi to lekarz, który zleca i prowadzi diagnostykę pacjenta na podstawie jego objawów i zgłaszanych dolegliwości. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.