Co oznacza krwawienie po stosunku analnym?

Witam 2 tygodnie temu odbylam stosunek analny i po 2 dniach przy oddawaniu stolca na papierze pojawila sie krew i potem bylo juz dobrze adzisiaj czyli 2 tygodnie po stosunku znoe zauwazylam na papierze krew czy to moze byc rak ? Czy to poprostu jakies otarcia ? Dodam ze nic mnie nie boli

Lek. Paweł Szadkowski

Rak w Pani wieku jest skrajnie mało prawdopodobny. Podczas stosunku mogło dojść do niewielkiego uszkodzenia błony śluzowej, która pod wpływem parcia podczas oddawania stolca uszkodziła się ponownie. Powinno bez żadnych problemów dojść do zagojenia. Jeśli jednak objawy utrzymywały się się długo lub pojawiły się nowe niepokojące objawy, proszę się udać do lekarza.