Co oznacza krwawienie z zęba i obrzęk?

Witam w niedziele bolał mnie górny Ząb widać ubytek .Rano sie obudzilem i mnie przestal bolec lecz nie moge dotknac dolnego i wyglada tak jakby z niego krew leciała i gdy go dotykam rusza sie i obok niego tez a po drugiej stronie nic .co to moze byc ? Z gory dzieki za odp

Witam,

konieczne byłoby wykonanie zdjęcia radiologicznego i zbadanie Pana w gabinecie. Ruchomość zęba może sugerować różne zmiany chorobowe. Krwawienie również.
Sugeruję udać się do lekarza stomatologa jak najszybciej.

Pozdrawiam