Co oznacza wynik cytologii płynnej?

Witam serdecznie. Dzisiaj otrzymałam wynik Cytologi na podłożu płynnym. Chciałabym się dowiedzieć czy w moim opisie występują jakieś niepokojące zmiany, ponieważ na wyniku mam wskazaną kontrolę za 6 miesięcy co bardzo mnie niepokoi. Przedstawiam swój wynik. Rozpoznanie kliniczne: obs.c.ut ; OM: 2017-07-11 Ocena wg sys Bethesda A.jakość preparatu - Nadaje się do oceny B.ocena ogólna preparatu- nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego uwagi/ zalecenia- nieliczne parakeratocyty.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lek ginekologa i kierowac się jego zaleceniami