Co oznacza wynik płytek krwi i czas protrombiny?

Witam, robię morfologię krwi około 3 razy w roku ale zawsze wychodzą takie same, czyli zbyt mało płytek krwi - 120tyś/ul gdy przedział to 140-440, oraz NEUT% wynosi 73.1% a przedział jest od 50-70 czyli tu znów za wysoko do tego czas protrombiny 12.7s a max może być 12.1, często miewam bóle w klatce piersiowej po lewej stronie, wychodzą mi małe krwiaczki które nie chcą zejść,wyniki krwi tlumaczone sa ze tak mam, jakie moge wykonac badania zeby upewnic sie ze to nie bialaczka.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do hematologa przede wsystkim morfologia krwi z rozmazem