Co oznacza wynik RTG płuc dla 33-latki?

Wynik Rtg co oznacza- Pola plucne bez zmian naciekowych. Wneki obustronnie nieposzerzone. Sylwetka serca i aorta w granicach normy. Kopuły przepony o gładkich obrysach, wielołukowa po prawej stronie. Zachyłki przeponowo-zebrowe boczne wolne. esowate skrzywienie kregosłupa w odcinku piersiowym.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis jest w normie, jedynie wskazuje na skrzywienie kręgosłupa w odc. piersiowym.