Co oznacza wynik TK kręgosłupa 34-latki?

Witam. Odebrałem wynik badania TK kręgosłupa. Wynik: L2/L3 oraz L3/L4 - uwidoczniono obecność niewielkiej uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami dyskretnego modelowania worka oponowego oraz niewielkim obustronnym zwężeniem kanaów rdzeniowych L4/L5 - obecność uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami wyraźnego modelowania worka oponowego oraz obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych Co to oznacza i co dalej?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od pana objawów. W celu interpretacji należy udać się do lekarza kierującego, który zestawi wynik badania z pana stanem klinicznym.