Co oznacza wynik USG naczyń szyjnych 44-latki?

Witam ,zrobiłam usg naczyń szyi-doppler. Wynik wyszedł taki; Tt wspólne :wewnętrzne i zewnętrzne,tt.kręgowe-pojedyńcze,uwapnione zmiany przyścienne. KIMR 0,06 KIML 0,06. Tt kręgowa prawa 3,6mm PSV 68 cm/s,lewa 4mm PSV 49cm/s. Spadek wartości PSV w obu t.kręgowych za kręgiem C6 o blisko 50%. Przepływy krwi dogłowowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza chirurga naczyniowego i dalsze decyzje diagnostyczno terapetyczne