Co oznaczają wymioty po spożywaniu alkoholu?

Witam. Jestem studentem i imprezuję 2 razy w tygodniu. Oczywiście nie zawsze, bo czasem robię sobie kilkutygodniowe przerwy w trakcie których wgl nie piję. Problem polega na tym, że od nie dawna za każdym razem kiedy spożywam alkohol strasznie wymiotuję i to występuje ciągle. Nawet gdy pije niedużo. Czy może to jakoś negatywnie się odbić na moje zdrowie?

Dzień dobry. W skrócie - tak, może. spożywanie większej ilożci alkoholu niż 40g na dobe zawsze może wiązać się z negatywwnymi konsekwencjami zdrowotnymi włączając uzależnienie. W kwesti wymiotów wskazana jest konsultacj alekarska I wykonanie badań podstawowych.