Co oznaczają wyniki badań tarczycy 28-latki?

Prosba o interpretację wyników, gdyż wizytę mam za 3 miesiące ... A pytanie odnosi się również do kwestii czy z takie wyniki mogą być przyczyną problemów z zajsciem w ciążę: tsh 2.87 (norma 0.27-4.20), ft3 4.5 (norma 4-8.3), ft4. 1.4 (norma 0.93-1.7ng/dl). Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki są w normie. Co prawda w czasie ciąży zaleca się TSH poniżej 2,5, ale Pani TSH nie powinno w żaden sposób wpływać na zajście w ciążę.