Co pokazuje USG w 8. tygodniu ciąży?

Witam czy na początku 8 tygodnia widać będzie na usg przez brzuch coś więcej niż tylko pęcherzyk płodowy?? czy jeśli nie widać nic więcej to oznacza coś zlego??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W tak wczesnej ciąży zalecane jest wykonywania badania transwaginalnego. Podczas takiego badania można ocenić ilość pęcherzyków ciążowych, obecność i długość zarodka/ów oraz bicie serca u dzieci.