Co powoduje i jak leczyć ból podczas zbliżenia?

witam. jestem ze swoim partnerem juz ponad 1,5 roku, jeśli chodzi i seks, na początku było ok, widzimy sie raz w miesiacu kilka dni, i jest coraz gorzej, nie mam w ogóle ochoty na zbliżenie, z powodu tego ze z każdym razem jest coraz gorzej, czuję ból , czesto sie zdarza ze płyną łzy z bólu ale nie daje tego po sobie poznać zeby nie sprawić przykrości partnerowi.. mam 29 lat i zaczynam mieć poczucie zepsucia. Partner na kazdym kroku zasypuje Mnie komplementami, jest czuły, delikatny a Ja nie chcę Go urazić, bo seks jest ważnym elementem związku, próbowałam brać tabletki na podniesienie libido ale po nich było jeszcze gorzej, w ogóle nie miałam ochoty na dotyk, na zbliżenie i byłamnieznośna... już chyba nic Mi nie pomoże..

Dzień dobry,

Opisuje Pani relację, który trudno jednak nazwać związkiem - być może kilkudniowe spotkania jeden raz w miesiącu podczas których, jak rozumiem, część czasu poświęcacie na seks, nie są już dla Pani wystarczające, czemu, nawiasem mówiąc, trudno się dziwić.

Możliwe też, że Pani odczucia mają związek ze wspomnianym "poczuciem zepsucia"? Co prawda, nie rozwija Pani tego wątku i można tylko przypuszczać, czy dotyczy ono Pani czy Pani związku. Niezależnie od tego, tego rodzaju odczucia nie są elementem sprzyjającym, jak rozumiem, i tak kruchemu poczuciu "bycia w związku".

Powyższe rozważania są oczywiście hipotezami, które należałoby zweryfikować. Warto więc zastanowić się, jak się Pani czuje i spełnia w takim związku i czy to Pani wystarcza?

Nie ma też żadnego powodu, żeby ukrywać dyskomfort podczas seksu z partnerem i się dla niego poświęcać, dodatkowo jeszcze tłumiąc łzy z bólu. Po pierwsze - Pani negatywne odczucia mogą się utrwalić i pogłębić awersję do seksu, po drugie - w końcu problem dotyczy współżycia, w którym niebanalną rolę odgrywa Pani partner.

Nie od parady byłaby również konsultacja ginekologiczna, która służyć miałaby wykluczeniu przyczyn natury organicznej (czy jak kto woli - medycznej). Jeśli okaże się, że powodem problemu nie są czynniki zdrowotne, trzeba byłoby skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej.

Pozdrawiam.