Brak ochoty na seks i ból podczas zbliżenia

Witam. Praktycznie od początku związku (1,5 roku, pierwszy facet) nie mam ochoty na seks. Tzn psychicznie chciałabym, ale jakoś moje ciało nie domaga się tego. Co więcej, na początku zbliżenia pojawia się ból nawet gdy zadbamy o nawilżenie. Biorę tabletki anty, lekarz zmienił mi obecnie wcześniejsze na Belara, po których libido miało wzrosnąć. Niestety nic się nie zmieniło. Czy jest się czego obawiać? Czy taka już "moja uroda"? Czy kobieta może zwiększyć libido podobnie jak mężczyzna?

Aleksander Ropielewski

Główną przyczyną jest najpewniej stosowanie terapii antykoncepcyjnej. Być może przyczyną jest przepracowanie i przemęczenie oraz opory psychiczne. Odnośnie ich leczenia to poza odstawieniem antykoncepcji hormonalnej pomóc może szczera rozmowa z partnerem i poświęcenie więcej uwagi na zbliżenia intymne. W dalszej kolejności można się zastanowić nad pomocą seksuologa.