Kobieta , 40 lat Dobry wieczór, moja 15 córka już od dawna inaczej sie zachowuje. Coraz bardziej sie o nią martwie poniewaz mało je, ze szkoly przychodzi zestresowana i zmeczona jak nigdy. Narzeka ze nie ma sil chodzic do szkoly czesto robi jej sie slabo. Gdy cos jej powiem odrazu placze bez powodu. Ostatnio powiedziala ze nie moze nic przelykac dlatego nie chce jesc. Co to moze byc? Czy udac sie z nia do jakiegos lekarza?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry.

Myślę, że godnym polecenia byłaby rozmowa z córką. Uważna, życzliwa i otwarta rozmowa. O tym, co czuje, czego potrzebuje, co myśli.

Ponadto może udać się Pani z córką do lekarza oraz skorzystać z pomocy psychologa.
W/w specjaliści zdiagnozują stan córki, co pozwoli na ew. leczenie.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Symptomy występujące u Pani Córki mogą być odpowiedzią organizmu na
przewlekający się stres, z powodu być może zbyt trudnych sytuacji i przemęczenia, a może oczekiwań, jak też relacji z rówieśnikami.w szkole.

Proszę nie czekać i podjąć z Córką szczerą i spokojną rozmowę, co się trudnego dzieje w Jej życiu, bez oceniania, by dała Pani przestrzeń do takiej rozmowy, z informacją , że chce Pani pomóc, jest dla Pani ważna i że może na Panią liczyć.
Dodatkowo proszę skorzystać z pomocy Poradni psychologicznej.

Życzę Pani i Córce pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • PsychologiaPsychologia jest dziedziną, która od lat wzbudza ogromną ciekawość. Obok chorób ciała dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem choroby psychiczne. Zaburzenia tego typu są znacznie bardziej powszechne, niż zwykło się uważać.
  • Dziecko – Rodzicielstwo jest dużym wyzwaniem, dlatego decyzję o posiadaniu dziecka warto dobrze przemyśleć. Przed staraniami o dziecko wskazane jest wykonanie badań, by ocenić stan zdrowia przyszłej mamy i wykryć obecność chorób, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej zdolność do zajścia w ciążę.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Relacje z rodzicami i teściami

Matka i córka - wpływ matki na córkę, zadania matki, samoocena córki

Przeprowadzone badania dowodzą, że matki i córki łączy nie tylko silna więź rodzinna, ale stosunek matek do ich własnego ciała może być integralną częścią rozwoju poczucia tożsamości i własnej wartości córek. W ankiecie przeprowadzonej wśród kobiet w...