Co robić z tym obrzękiem limfatycznym po złamaniu?

Witam serdecznie. Jestem w trakcie leczenia prywatnego i na zwolnieniu lekarskim. Mam przebytą operacje palucha koślawego. 31 lipca kończy mi się zwolnienie lekarskie jednakże cały czas utrzymuje mi się obrzęk limfatyczny i stanowi to dla mnie problem (też bolesny) Mój lekarz prowadzący dał mi jasno do zrozumienia ze starczy l4 jednakże ja wiem ze jak pójdę na badanie kontrolne to medycyna pracy nie da mi zdolności i tym samym mnie zwolnią. Czy jest możliwość zmiany lekarza prowadzącego na tym etapie (również prywatnie) który zrozumie na czym polega problem czy jestem skazana na zwolnienie z pracy?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zmiana lekarza prowadzącego to Pani wybór i jest możliwa zawsze, na każdym etapie diagnostyki i leczenia. Przyjmuje się, że to lekarz prowadzący najlepiej potrafi ocenić, w jakim stanie jest organizm pacjenta, w Pani przypadku - czy osiągnęła Pani pełną sprawność po operacji palucha koślawego. Widząc utrzymujący się obrzęk limfatyczny i mając Pani zapewnienie o utrzymującym się bólu, lekarz z pewnością będzie mógł wystawić zwolnienie na czas potrzebny do zakończenia rekonwalescencji.

Natomiast proszę pamiętać, że lekarz medycyny pracy nie wnika szczegółowo w przebieg leczenia, lecz ocenia możliwość wykonania zatrudnienia na konkretnym stanowisku, w określonych warunkach. W sytuacji, gdy nie jest Pani w stanie wykonywać poprzedniego zajęcia, lekarz medycyny pracy może zezwolić na wykonywanie pracy na innym stanowisku u tego samego pracodawcy. Być może jest to opcja, która pozwoli Pani wrócić do pracy, a pracodawcy nie stracić pracownika. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i szczęśliwe rozwiązanie sytuacji.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przedluzyc-zwolnienie-lekarskie-po-operacji-zylakow,

https://portal.abczdrowie.pl/paluch-koslawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.