Czy możliwe, że paluch koślawy się odnowił?

Dzień dobry, 1,5 roku temu miałam usuwanego haluxa. Jestem właśnie po usunięciu zespolenia w stopie i po powrocie do domu zerknęłam na wypis. Rozpoznanie to: „paluch koślawy” i „następstwo zabiegów chirurgicznych i medycznych jako skutek nienormalnej reakcji chorego lub późniejszych powikłań bez wzmianki o niepowodzeniu w trakcie zabiegu”. Nie zwróciłam na to uwagi w szpitalu, czy to znaczy że paluch koślawy nawraca? Co właściwie oznacza to rozpoznanie?
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że istnieje ryzyko nawrotu tzw. palucha koślawego. Tak jak zostało to wskazane, spowodowane jest to wcześniejszymi zabiegami medycznymi i chirurgicznymi, oraz nieprawidłowymi reakcjami organizmu, powiązanymi z występującymi powikłaniami.

Sam opis jednak niczego nie przesądza i powinna się Pani skonsultować z lekarzem, który przeprowadzał zabieg, ewentualnie z ortopedą. Będą oni w stanie dokładnie ocenić stan Pani zdrowia, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki i wyniki badań.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/paluch-koslawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.