Co robić z zaburzeniami po zażyciu leku?

Mam 20 lat i zażyłem naczczo aspiryne oraz ibum sprint 200mg jednocześnie wraz z kawą. Pojawiły się ostre zawroty głowy, problemy z koncentracja i mam opóźnikny zmysł dotyku. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych zaburzeń po przyjęciu Aspiryny i ibuprofenu, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, gdyż nie jest to z pewnością normalne zjawisko. Poza tym nie należy łączyć ze sobą tych dwóch leków, ponieważ wchodzą one ze sobą w niekorzystne interakcje. Dodatkowo nie zaleca się również łączenia Aspiryny z kawą, może to negatywnie wpłynąć na Pana układ pokarmowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/smiercionosna-aspiryna

https://portal.abczdrowie.pl/czy-aspiryna-to-panaceum-na-wszystkie-dolegliwosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.