Co stosować na nawracającą opryszczkę u dziecka?

Córka (2.5l) bardo często od ponad roku ma opryszke na ustach i wokół ust. Czasami w kilku miejscach na raz. Od stycznia miała już chyba z 15 razy. Co z tym robić. ? Dlaczego tak się dietę. ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Wirus opryszczki jest umiejscowiony w zwojach nerwowych i w stanach osłabionej odporności lub nadmiernego narażenia na promienie słoneczne aktywuje się, wędruje wzdłuż nerwu i wywołuje zmiany opryszczkowe. Niepokojący jest częste nawracanie problemu. Być może został on źle zdiagnozowany. Polecam wizytę u lekarza, gdy zmiany ponownie będą występować. Pozdrawiam i życzę zdrowia.