Co znaczy ten ból podobny do tego przy wybiciu palca?

13 latek podczas gry w piłkę unosi nogę i dołącza do niej drugą. W wyniku takiego manewru upada na plecy (wzrost 148 cm).Orlik z piankową nawierzchnią. Dowiaduję się o tym dopiero po 5 dniach. Brak widocznych śladów stłuczenia. Dziecko odczuwa ból jak przy wybiciu palca. W pozycji na plecach przy uniesienia tułowia jak do brzuszków skurcz uniemożliwia nabranie powietrza. Co robić? Na wizytę na pogotowiu za późno.

Lek. Tomasz Budlewski

dlaczego za późno? czynne 24 h lub udać się na izbę przyjęć szpitala pediatrycznego

Możliwa przyczyna, to stłuczenie, ew. uszkodzenie dysku, na poziomie odcinka piersiowego kręgosłupa. Unikać nasilania objawów. Przerwa w treningach. Jeżeli po trzech tygodniach objawy nie zmniejszą się wyraźnie - RTG kręgosłupa. Pozdrawiam