Co zrobić w przypadku trudności z gojeniem w ranie po zabiegu chirurgicznym?

Witam, mam na ręcę niewielką ranę po zabiegu chirurgicznym (pobranie zdrowego wycinka skóry do badań). Pomimo przemywania Octeniseptem rana nie goi się prawidłowo, ma czerwoną obwódkę a środek to żółtawy stup, jakby z ropą. Udałam się do lekarza rodzinnego, który przepisał mi maść Triderm. Jednak na ulotce maści jest napisane, aby nie stosować na uszkodzoną skórę. Co prawda rana nie jest otwarta, ale mam obawy czy ją stosować. Czy powinnam udać się po opinnie do innego specjalisty ?

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku złego gojenia się rany najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym.