Co zrobić z zębami nieleczonymi nigdy wcześniej?

Przez całe dzieciństwo moi rodzice nie bardzo dbali o moje uzębienie. I teraz nawet nie mam tego zakodowanego w głowie, że powinno się myć zęby, ponieważ nie nauczono mnie tego. Sytuacja wygląda tak, że ja zdaję sobie sprawę z tego, że powinienem myć zęby, ale tylko w teorii, bo w praktyce wygląda to na odwrót. W gimnazjum miałem spuchnieta twarz, ale nic w tym kierunku nie zostało zrobione. Dwa zęby przedostatnie trzonowe na dole obu stron zniszczone. Da się zrobić z tym coś?

Po pierwsze zachęcam wizytę u lekarza dentysty, co ułatwi Panu rozpoczęcie przygody prowadzącej do zdrowego uśmiechu, lekarz na pewno ustali odpowiedni plan leczenia, zachęci i pokieruje, wykona instruktaż higieny jamy ustnej. Po drugie, w kwestii szczotkowania zębów, polecam zakupienie odpowiedniej szczoteczki z miękkim włosiem, ewentualnie elektrycznej oraz włączenie sobie przypomnień, które ułatwią samokontrolę przy myciu codziennym zębów. Powodzenia!