Czy przy zapaleniu dziąseł można używać szczoteczki elektrycznej?

Witam. Mam zapalenie dziąseł, czy mogę myc zeby szczoteczka elektryczna? czy nie zrobie krzywdy i nie uszkodze chorych dziąseł?

Szczoteczki elektryczne mają z reguły miękkie włosie - masaż dziąseł będzie działać korzystnie pod warunkiem nie wywierania zbytniego nacisku.Pozdrawiam