Czerwona połowa twarzy po wysiłku fizycznym u 3-letniego syna

Witam! Moj 3 letni syn po wysilku fizycznym zazwyczaj na dworze, np. kiedy zmeczy sie bardzo np. bieganiem ma polowe twarzy konkretnie prawa czerwona a lewa normalna, czasem blada.Jest to bardzo wyrazna roznica, tak jakby byla narysowana linia z gory na dol od linii wlosow, wzdluz nosa,az do brody. Bardzo sie tym niepokoje, prosze mi powiedziec, dlaczego tak sie dzieje, czy jest to niebezpieczne, poniewaz wyglada to bardzo dziwnie. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane czerwienienie twarzy może być konsekwencją zaburzeń naczyniowych. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.