Częste oddawanie moczu u 6-latki a stres

Witam,mam problem z moją 6 letnia córką,chodzi do ubikacji dosłownie co 2 min.Przypuszczam,że to na tle psychicznym,bo czasami jest ''normalny''dzień,a przeważnie to lata ciągle.Proszę o radę,bo nie wiem jak jej pomóc. Z góry dziękuję.

Witam,
Konieczne są badania moczu oraz posiew, jeśli jeszcze nie zostały wykonane. Infekcje intymne mają skłonność do nawracania, więc (choć to prawdopodobne) częstomocz nie musi być związany z psychiką. Jeśli córka jest fizycznie zdrowa, proszę udać się do terapeuty dziecięcego. Kontakt zwykle można uzyskać w placówce edukacyjnej, w której uczy się dziecko lub najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego. Oczywiście można również skorzystać z pomocy specjalisty spoza NFZ.

Pozdrawiam

Warto skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego. Wspólnie z nim przyjrzycie się Państwo emocjonalnym przyczynom pojawiających się u córeczki objawów, a także będzie pracować nad poradzeniem sobie nimi.