Krople Zyrtec u dziecka

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć, czy w przypadku sześciomiesięcznego dziecka można stosować krople Zyrtec 2% dwa razy dziennie po pięć kropli? Czy w przypadku niemowląt można stosować Zyrtec długotrwale, na przekład przez około pół roku? Dodam, że u dziecka jest podejrzewane atopowe zapalenie skóry. Czy krople Zyrtec mogą być stosowane na tę chorobę u tak małego dziecka? Nie jestem pewna, a nie chciałabym eksperymentować na własnym dziecku. Konsultację u lekarza mamy dopiero za kilka dni, a chcę już teraz wiedzieć więcej na ten temat. Czy krople Zyrtec nie zaszkodzą sześciomiesięcznemu dziecku? Czy mogą być u niego bezpiecznie stosowane? Czy taka dawka kropli Zyrtec będzie odpowiednia i przede wszystkim skuteczna? W jakim wieku musi być dziecko, żeby można było zastosować krople Zyrtec? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zgodnie z zaleceniami producenta preparat stosuje się u dzieci od 12mż. Można odstąpić od tej zasady po konsultacji z lekarzem prowadzącym.