Czy Aposerta powoduje te skutki uboczne?

Witam serdecznie, czy dawka leku ApoSerta większa niż 50 mg zalecana przez lekarzy może dawać skutki uciążliwe uboczne,l? Odczuwania bycia nie sobą, itp... Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Podczas stosowania leku ApoSerta pacjent może odczuwać m.in. takie działania niepożądane, jak niepokój, nerwowość, lęki, dziwne samopoczucie, zaburzenia myślenia, omamy, dlatego jeżeli nie czuje się Pan najlepiej, ma Pan wrażenie, że nie jest sobą, zalecamy odbycie jak najszybszej konsultacji lekarskiej w celu ewentualnej zmiany leku, ponieważ dawka 50mg jest stosunkowo niska, jak dla dorosłych i może się okazać, że ten medykament Panu nie służy.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi odpowiedziami na pytania poruszające podobne tematy: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-aposerta-moze-powodowac-swedzenie-skory-na-sloncu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-aposerta-50-mg-mozna-laczyc-z-lekiem-antykoncepcyjnym-belara

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.