Czy będzie możliwy powrót do pełnej sprawności mojego palca?

Mam przecięty zginacz głęboki małego palca lewej ręki. Umówiłem się na operację zszycia ale termin jest odległy - dzisiaj jest 14 marca a termin jest na 20 listopada. Czy czekanie ponad pół roku nie spowoduje jakichś trudnych komplikacji? Atrofia/skurczenie czy zwłóknienie mięśnia, zrost końcówki ścięgna z przylegającą tkanką? Jest to przecięcie całkowite. Czy będzie możliwe przywrócenie pełnej sprawności lub przynajmniej 75-80% po takim czasie?

Szanowny Panie, faktycznie termin jest bardzo odległy, mam nadzieję że uda się przywrócić pełną sprawność ale nie mogę tego zagwarantować