Dlaczego nie odzyskałem sprawności po operacji ścięgna Achillesa?

jestem prawie rok od operacji rekonstrukcji i plastyki ścięgna achillesa. Problem polega na tym, że w dalszym ciągu nie mam pełnej sprawności w tej nodze, tzn np nie jestem w stanie stanąć na tej nodze na palcach, obiema nogami, zdrowa nogą również ale tą po operacji nie.Co to może oznaczac? zaznaczam, że przechodziłem przez zabiegi fizjoterapii.

Witam. Takie uszkodzenie to już w swojej istocie kalectwo. Próby naprawy niekoniecznie przywrócą pełną sprawność. Leczenie to niestety nie uzdrawianie - zawsze pozostanie jakieś następstwo urazu. Rehabilitacja może ograniczyć w różnym stopniu następstwa urazu, lecz "pozostałości" muszą być.

Ścięgno po rekonstrukcji nie ma takiej samej sprawności jak ścięgno zdrowe. Jest tylko naprawionym ścięgnem uszkodzonym. Być może jest możliwość zwiększenia zakresu ruchu zgięcia stopy ale wymaga to współpracy z dobrym fizjoterapeutą. Nie wiem jaką formę fizjoterapii Pan miał, ale konieczna jest praca manualna plus ćwiczenia.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki