Jak leczyć całkowite zerwanie ścięgna Achillesa?

Dzień dobry. Tak zerwanie achillesa całkowite które miało miejsce w styczniu 2016r.Podobno zabieg wykonany prawidłowo(tak wyszło na rezonansie) bez zrostow itp.W początkowym etapie była fizykoterapia czyli lasery,krioterapia itp...później fizjoterapia czyli ćwiczenia.Niestety nie zaobserwowałem poprawy a achilles sztywny i ciągnął,zresztą noga się męczyła.Później ortopeda skierował mnie na masaże oraz dalsze ćwiczenia do fizjoterapeuty na okres blisko 8 miesięcy z delikatną poprawą ale bez hura optymizmu z powrotem do sportu.Zasugerował podanie osocza bogatoplytkowego w achillesa oraz kwas hialuronowy w kolano (z racji pewnej degradacji przez ćwiczenia achillesa)które też zaczęło boleć.Na dzień dzisiejszy po 2 dawce osocza jakby nastąpiła delikatna poprawa ale bez przesady.Ile po podaniu osocza uzyskuje się efekty i po jakim czasie mogę zażyć tabletki przeciwbólowe bo czasami strasznie boli głowa a podobno nie można nic stereidowego?Pozdrawiam

W badaniu usg dynamicznym można zobaczyć czy występuje możliwość przesuwania się ścięgna Achillesa. Jeśli ścięgno się przesuwa to proszę poszukać doświadczonego fizjoterapeutę, który będzie umiał rozruszać staw skokowy i wszystkie mięśnie z okolicy. Jeśli ruchomości nie ma to można spróbować terapii manualnych lub mobilizacji (u fizjoterapeuty). Po takim okresie (8 mies.) poprawa powinna już dawno wystąpić. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki