Czy bezpośrednio po operacji zaćmy mogę wychodzić z domu?

Dzień dobry, czy bezpośrednio po operacji zaćmy (jedno oko) mogę wychodzić z domu np. sklep, spacer? Czy muszę jakiś czas spędzić wyłącznie w domu? Jeżeli tak, to jak długo powinnam powstrzymać się od wychodzenia na zewnątrz? Pozdrawiam, Zofia

Lek. Tomasz Budlewski

Należy powstrzymać się z wychodzeniem sadze kilka dni . A kiedy kontrola u lekarza okulisty ?