Czy Bisocard ma wpływ na tworzenie się aft?

Dzień dobry, od miesiąca stosuje lek Bisocard 2.5 mg zauważyłem w jamie ustnej afty czy mogą być to skutki uboczne? Wcześniej nie zauważałem ani nie czułem nigdy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

afty nie są jednym z działań niepożądanych, jakie podaje producent leku Bisocard w ulotce dołączonej do opakowania.

Możliwe więc, że pojawienie się aft w jamie ustnej nie ma związku z zażywanym lekiem, lecz po prostu zbiegło się w czasie z kuracją lekiem Bisocard. Afty mogą być również jednym z rzadko spotykanych skutków ubocznych, których jeszcze nie zarejestrowano.

Możliwe przyczyny pojawienia się aft to: niewłaściwa higiena jamy ustnej, choroby zębów i jamy ustnej, urazy śluzówki, zaburzenia hormonalne lub niedobory witamin. Jeśli problem ten będzie się utrzymywał, proszę odwiedzić lekarza rodzinnego, dermatologa lub stomatologa.

Przyczyny, objawy oraz leczenie aft opisaliśmy w tekście, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/afty.

O czym świadczą nawracające afty przeczytać można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-nawracajace-afty. Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.