Cefaleksyna TZF a alkohol

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy Cefaleksyna TZF działa po alkoholu? Mam lekkie zapalenie prostaty, wczoraj koledzy namówili mnie na małe wyjście do baru na kilka piw. I teraz zastanawiam się czy przyjmowana przeze mnie Cefaleksyna TZF będzie działać po alkoholu czy zrobiłem jednak błąd, że dałem się namówić? Chciałbym również zapytać czy z powodu alkoholu mogą wystąpić jakieś efekty uboczne po zażyciu tego leku? Czy Cefaleksyna TZF może być łączona z alkoholem czy raczej nie powinno się tego robić? Wczoraj o tym nie myślałem, a dzisiaj się martwię czy przez alkohol zapalenie prostaty nie wróci. Zaznaczam, że przyjmuję lek Cefaleksyna TZF już dosyć długo i problemy związane z zapaleniem prostaty już niemal mi minęły, więc tym bardziej obawiam się żeby teraz nie powróciły. Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zapewne działa, jednak mogą wystąpić nieprzewidziane skutki ubocznego takiego połączenia.
Pozdrawiam