Czy cieśń mogła być następstwem przepukliny w odcinku szyjnym?

Witam serdecznie.Jestem 4 tygodnie po operacji przepukliny w odcinku szyjnym,wstawiono mi implant PEEK w obszarze C5/C6.Boli mnie lewy bark,zwłaszcza przy próbie odwodzenia i podnoszenia ręki do góry.Dodatkowo cierpię na zespół cieśni nadgarstka w lewej ręce. Mam pytanie dotyczące bólu barku:Czy ten ból może być spowodowany zespołem cieśni,czy ewentualnie może mieć związek z przebytą operacją?Czy cieśń mogła być następstwem przepukliny w odcinku szyjnym?

Witam. Zespół cieśni nadgarstka to problem miejscowy, jednak ucisk na korzenie nerwowe w odcinku szyjnym może powodować identyczne objawy, podobnie jak dolegliwości bólowe barku. Konieczna diagnostyka - przykładowo emg dla różnicowania.