Czy ginekolog mógł nie zauważyć infekcji na cytologii?

Otrzymałam po 2 miesiącach wynik cytologii 3a. Podczas badania ginekolog mówił ze wszystko jest super i zaprasza do kontroli za rok. A tu się nagle okazuje ze mam zle wyniki cytologii. Ktoś się pomylił czy po prostu ginekolog nie mogł zauważyć infekcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Ginekolog podczas zwykłego badania nie mógł zauważyć nieprawidłowych komórek, były one dopiero widoczne pod mikroskopem.