Czy immunoglobulina anti-D przechodzi przez łożysko?

Czy immunoglobulina anti -D , przechodzi przez łożysko ? Jaki jest proces jej działania , jestem Rh - , mąz Rh ,w ciazy 32 tydzień ,jeśli dziecko jest rh , immunoglobulina przechodząc przez łożysko nie zaszkodzi dziecku ?

Magdalena Mroczek

Immunoglobulina anti D wiąże się się z antygenem matki i działa korzystnie, bo zapobiega wytworzeniu się w organizmie matki przeciwciał przeciw białkom obecnym na krwince dziecka. Jej podanie jest korzystne, bo zapobiega chorobie dziecka w przypadku drugiej ciąży.